خرید کد ussd از مخابرات

خرید کد usd خرید کد ussd انحصاری کد ussd را از طریق ارتباطات خریداری کنید خرید ussd کد خرید usd

۱۰ مطلب در آبان ۱۳۹۹ ثبت شده است

روش استفاده کردن از دستگاه شیر دوش برقی گاو

چگونه با ماشین شیردوشی شیر گاو را بدوشیم؟

دوشیدن شیر گاو با دست با دوشیدن شیر گاو با ماشین شیردوشی فرق دارد. یکی از تفاوت هایش این است که برای دوشیدن گاو با ماشین شیردوشی به کار کم تری نیاز است اما تمیز نگه داشتن ماشین شیردوشی قبل و بعد از استفاده، بیشتر کار می برد.

شیردوش برقی گاو

لبنیاتی های بزرگ از ماشین آلات پیچیده بیشتری استفاده می کنند که لوله کشی های بزرگتری دارد که از اتاق شیردوشی به یک تانکر شیر بزرگ کشیده می شوند. بزرگی ماشین شیردوشی به بزرگی گله آن ها بستگی دارد.

 

شیردوش برقی

روش استفاده از شیر دوش برقی

1. قبل از استفاده، شیردوش را چک کنید.

نظافت و نگهداری منظم شیردوش باعث می شود که تا مدت ها خوب کار کند. این خیلی مهم است که شیردوش مرتبا تمیز شود زیرا شیر خام خشک می شود و به قطعات می چسبد و باعث جمع شدن چرک و اشیای خارجی دیگر در قسمت های مختلف دستگاه می شود و باعث آلوده شدن شیر خواهد شد.

 • تمیزکردن شیردوش باید روزانه یا بعد از هر بار استفاده باشد. تعمیر و نگهداری شیردوش باید ماهی یک بار یا کم تر انجام شود، روغن کاری و گریس کاری شود و هر تعمیری لازم دارد انجام شود تا وضعیت بدتر نشود.
 • ضدعفونی مرتب شلنگ ها (مخصوصا داخل آن ها)، تانکر و فنجان های مکنده خیلی مهم است. فنجان ها هنگام نگهداری باید در یک کیف باشند یا چیزی دور آن ها پیچیده شود تا کثیف یا آلوده نشوند.

شیردوش گاو

2. همه لوله ها و سرپوش ها را به دستگاه وصل کنید.

مطمئن شوید لوله ها درست وصل شده اند. هر کدام که به درستی وصل نشده باشد باعث ایجاد نشتی می شود. قبل از این که سرپوش را وصل کنید مطمئن شوید واشر درست قرار گرفته است. خود سرپوش هم باید درست قرار گیرد تا مشکل آب بندی نداشته باشد.

3. در محل یوغ میله ای مقداری غذا بریزید تا گاو در آن جا بایستد و مشغول خوردن شود.

اگر یک برنامه شیردوشی منظم دارید، گاو خودش می داند کجا برود و بایستد. فقط مطمئن شوید گاو هنگام شیردوشی موذب نیست و راحت علف می خورد.

4. پستان گاو را کاملا تمیز کنید.

با یک کهنه تمیز یا دستمال کاغذی، چرک و خاک های زیر پستان و نوک پستان ها را تمیز کنید. هنگامی که این کار را انجام می دهید، به آرامی اما محکم، طوری که انگار دارید با دست شیر می دوشید، نوک پستان ها را از بالا به پایین فشار دهید تا از آن ها شیر بیاید و چیزهایی که سر نوک پستان ها جمع شده است کنده شود. البته اگر پستان ها آنقدر پر باشند که از نوک آن ها شیر بچکد ممکن است نیازی به این کار نباشد. کهنه یا حوله را زمین بگذارید.

پستان گاو

5. نوک پستان ها را در محلول ید 70 درصد غوطه ور کنید.

چند دقیقه صبر کنید تا محلول خشک شود و سپس با یک کهنه یا حوله خشک اضافه محلول را از نوک پستان ها خشک کنید و بعد از آن دیگر به آن ها دست نزنید.

6. شلنگ خلا را به دهانه خلا روی شیردوش وصل کرده و پمپ خلا را روشن کنید.

اگر شیردوش دی-آی-وای دارید، که با خروجی الکتریکی کار می کند، آن را به برق وصل کنید و روشن کنید. اگر پمپ را با یک موتور کوچک راه می ندازید این هم به همان شکل کار می کند. بعضی شیردوش ها برای ایجاد فشار منفی برای مکش و دوشیدن ممکن است به مدت زمانی نیاز داشته باشند. قبل از وصل کردن فنجان ها، فشار باید به 0.04 kPa برسد.

به یاد داشته باشید قبل از روشن کردن، همه ی اتصالات وصل شده و ایمن باشند.

7. سطل یا مخزن شیر را کنار قفسه سینه گاو بگذارید.

مخزن شیر را، مخصوصا اگر از آن دسته مخازنی است که با چرخ دستی حمل می کنید، باید روی زمین و نزدیک گاو بگذارید. این به شما امکان می دهد به پستان گاو دسترسی راحت تر داشته باشید.

سطل شیر گاو

8. پنجه ی شیردوشی را زیر پستان نگه دارید طوری که شلنگ شیر به طرف جلوی پنجه باشد.

پنجه ی شیردوشی بخشی است که شیر را از نوک پستان ها (به وسیله ی فنجان های مکنده) جمع آوری می کند و آن را از طریق یک لوله به ظرف یا مخزن شیر انتقال می دهد. هنگامی که پنجه را زیر پستان نگه داشته اید، باید مراقب باشید که فنجان ها درست قرار گرفته اند و در حین شیردوشی از نوک پستان جدا نمی شوند.

9. مکنده را باز کنید و گوش دهید تا مطمئن شوید به درستی صدا می دهد.

باید هر نیم تا سه ربع ثانیه تیک تیک کند. خیلی طولانی گوش ندهید زیرا شما باید فشار را حفظ کنید تا بتوانید فنجان ها را به نوک پستان ها وصل کنید بدون این که جدا شوند.

ماشین شیردوشی گاو

10. فنجان ها را یکی یکی به نوک پستان ها وصل کنید.

باید اول نوک پستان های عقب را وصل کنید و بعد از آن جلویی ها، و اگر سمت چپ گاو هستید، اول سمت راستی ها و بعد سمت چپی ها را وصل کنید. فنجان ها را سریع و به نرمی وصل کنید تا مکش قطع نشود.

فنجان ها را با دستتان به نوک پستان هدایت کنید، نه این که به زیر گاو نگاه کنید تا بفهمید آن ها را باید کجا وصل کنید. این باعث می شود کار سریع تر و ایمن تر انجام شود.

11. چک کنید ببینید که آیا شیر به مخزن می ریزد یا نه، و این که چطور می ریزد.

اگر همه چیز خوب پیش می رود عقب بنشینید و استراحت کنید و اجازه دهید دستگاه بقیه کار را انجام دهد.

گرفتن شیر گاو

12. وقتی جریان ورود شیر به مخزن ضعیف شد، فنجان ها را جدا کنید.

راحت ترین روش برای این کار پیچ دادن شلنگ فنجان ها است که باعث می شود فنجان ها فورا جدا شوند.

دستگاه های بزرگ شیردوشی اتوماتیک هستند یک چهارم شیر پستان که تمام شود یک فنجان جدا می شود و بقیه ی فنجان ها هم به همین صورت جدا می شوند اما واحدهای شیردوشی انفرادی این گونه نیستند.

13. شیردوش را خاموش کنید و درپوش را از مخزن شیر جدا کنید.

در مطلب قبلی نمناک هم خواندید که بسیار مهم است شیر را برای نگهداری و مصرف در یک سطل تمیز یا یک ظرف شیر بریزید.

 این مراحل را برای گاوهای دیگر هم تکرار کنید.

14. شیردوش را تمیز کنید.

یک سطل آب را با چند فنجان محلول تمیز کننده مخلوط کنید (آب سرد بهتر است ). فنجان های مکنده را در سطل آب بگذارید و شیردوش را روشن کنید. شیردوش آب را از طریق شلنگ ها به مخزن می رساند و آن ها را تمیز می کند. همین کار را با آب تمیز بدون محلول تکرار کنید تا محلول شوینده ی داخل شلنگ ها و مخزن شسته شود.

دستگاه شیردوش برقی گاو

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ریما حسنقلی

راه پیشنهادی علم برای رسیدن به شادی

راه های رسیدن به شادی و ایجاد این حس خوب در زندگی

همه ما مایل هستیم که احساس شادی را در زندگی تجربه کنیم اما هر کدام راه های مختلفی را برای رسیدن به آن انتخاب می کنیم. در این بخش از نمناک راه های ساده ای را به شما معرفی می کنیم که باعث می شود شادی به زندگی تان راه پیدا کند. 

رسیدن به شادی در زندگی

1. با کسانی باشید که لبخند را به لب شما می آورند :

مطالعات نشان می دهد زمانی که با افراد شاد باشیم، شاد می شویم. پس با کسانی وقت بگذرانید که احساس لذت از زندگی دارند. 

2. به ارزش های خود پایبند باشید:

هر چیزی که باور دارید، همان ارزش های شما در زندگی است و هرچقدر که بیشتر به ارزش های خود در زندگی احترام بگذارید، احساس بهتری نسبت به خودتان خواهید داشت. 

3. خوبی ها را بپذیرید :

به زندگی خود نگاه کنید و هر چیزی را به خاطر عالی نبودن رد نکنید و به خوبی های زندگی خود رجوع کنید و اجازه دهید که خوبی های بیشتری وارد زندگیتان شوند. 

4. بهترین ها را تصور کنید :

از آرزو کردن و تصویر سازی ها نترسید و فکر نکنید که با تصور بهترین ها در زندگی ناامید می شوید و بدایند که تصور کردن اولین اقدام برای دستیابی است. 

5. کارهای مورد علاقه تان را انجام دهید :

نمی توان هر روز را تعطیل بود و به خوش گذرانی پرداخت ، پس سعی کنید که شغل و کارهای خود را طوری انتخاب کنید که عاشق آن ها باشید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ریما حسنقلی

خطر درمان نشدن شکستگی بینی کودک بعد از 3 روز

شکستگی بینی در کودکان کمتر از نوجوانان اتفاق می افتد زیرا اکثر ضرب دیدگی ها در این دوران منجر به شکستگی نمی شود.

 علائم و خطرات شکستگی بینی کودکان 

شکستگی بینی یک نوع شکاف در استخوان بینی می باشد که معمولاً به دلیل ضرب دیدگی اتفاق می افتد . در شکستگی بینی معمولاً استخوان پل بینی آسیب می بیند . این استخوان در نگه داشتن قسمت بالای بینی کمک کننده است و همچنین غضروف را در قسمت پایین تر نگه می دارد. شکستگی بینی همان شکاف در استخوان بینی است که جداره بینی را تشکیل می دهد. این استخوان، بینی را از سمت چپ به راست متصل می کند و بین غضروف و استخوان های دیگر قرار گرفته است. 

شکستگی بینی کودکان

شکستگی بینی معمولا در نوجوانان بیشتر از کودکان دیده می شود. شکستگی بینی در کودکان معمولاً سخت تر اتفاق می افتد و علت کم بودن آن این است که کودکان معمولاً در فعالیت هایی که موجب شکسته شدن بینی می شود، شرکت نمی کنند. همچنان که سن آن ها بالا می رود ، خطر این مشکل نیز افزایش پیدا می کند. پسران بیشتر از دختران در معرض شکستگی بینی می باشند. شکستگی بینی یکی از رایج ترین شکستگی ها در اجزای صورت از قسمت پایین استخوان بینی است که در این حالت قسمت پایین بینی نازک تر از قسمت بالا می باشد و راحت تر می شکند. 

علائم شکستگی بینی در کودکان چیست؟

نشانه های شکستگی بینی شامل موارد زیر می باشد:

 •  خونریزی بینی
 •  ورم
 •  کبود شدن بینی
 •  کبودی زیر چشم
 •  احساس سوزش هنگام لمس کردن بینی
 •  شنیدن صدا هنگام لمس کردن بینی
 •  مشکلات تنفس از بینی
 •  بدشکل شدن بینی
 •  مشهود بودن آسیب دیدن بینی

علائم شکستگی بینی

شکستگی بینی در کودکان چگونه تشخیص داده می شود؟

اول از همه باید او را نزد درمانگر ببرید و سابقه سلامت او را بررسی کنید و سپس جزئیات ضرب دیدگی از شما پرسیده می شود و بعد کودک تان را تحت معاینه قرار می دهند که معمولاً این معاینه از داخل و بیرون بینی انجام می گیرد زیرا شکستگی بینی اغلب همراه با آسیب دیدگی اتفاق می افتد و ممکن است که به دلیل جراحت دندان و چشم ها نیز به وجود بیاید.

معمولا استفاده از آزمایش های اشعه ایکس به تشخیص این مورد کمک نخواهد کرد و بهتر است که کودک را تحت آزمایش های تصویربرداری مثل سی تی اسکن قرار دهند تا اطلاعات دقیق تری از آسیب دیدگی به دست آورند. 

خطر درمان نشدن شکستگی بینی کودک بعد از 3 روز

چنانچه شکستگی تیغه بینی کودکان و گاها بزرگسالان 3 روز و بیشتر باقی بماند، باعث از بین رفتن سلول های غضروفی بینی شده و موجب بدشکلی هایی در آن می شود.  

سختی های بعد از شکستگی بینی در کودکان چیست؟

شکستگی بینی در کودکان گاهی اوقات می تواند توسط رعایت بعضی از نکات جلوگیری شود اما سختی های آن بستگی به شدت آسیب دیدگی دارد که در صورت درمان نشدن ، مشکلاتی را به وجود می آورد که موارد زیر را شامل می شود: 

 •  خونریزی شدید بینی
 •  عفونت مغزی یا بافت اطراف مغز
 •  اتصال غیر طبیعی بین دهان و حفره های بینی
 •  بهبود نیافتن استخوان بینی
 •  بدشکل شدن بینی
 •  چرک کردن جداره بینی
 •  تومور جداره بینی
 •  بسته شدن غدد اشکی 

وضعیت های بالا معمولاً نیاز به درمان های اضافه تر مثل مصرف آنتی بیوتیک ها یا جراحی های بیشتر دارد. نوزادانی که به شکستگی بینی دچار می شوند نیز همچنین ممکن است مشکلات تنفسی را تجربه کنند زیرا نوزادان دهان کوچکی دارند و نمی توانند از دهان نفس بکشند. این کودکان باید هر چه سریع تر تحت درمان قرار بگیرند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ریما حسنقلی

قوی ترین و بهترین کلمات تبلیغاتی دنیا

تبلیغات جزء جدایی ناپذیر شغل کارفرما بشمار میرود و آگاهی از کلمات تبلیغاتی بیشترین تاثیر را بر روی مخاطب دارد.

قوی ترین و بهترین کلمات تبلیغاتی برای افزایش فروش

آغاز و هدایت یک کار پردرآمد و موفق با یک تبلیغات حرفه ای و درست نتیجه و تاثیری دو چندان خواهد داشت که در این راه کلماتی هستند که به عنوان قوی ترین ها برای جلب مشتری عمل می کنند. تبلیغات در طی سالها تغییرات بسیاری داشته است اما کلمات موثر استفاده شده همچنان ثابت و یکه تاز باقی مانده اند.

کلمات تبلیغاتی

در واقع موسسه جامعه شناسی دانشگاه یالی تحقیقات و مطالعات فراوانی در این زمینه به دست آورده است که در قانع کردن مشتری و جلب نظر آن تاثیری فوق العاده دارد. 

کلمات کوتاه تبلیغاتی

کلمات تبلیغاتی بسیار تاثیرگذار در بیزینس

لیست کلمات قدرتمند در تبلیغات: 

1. جدید:

خود ما همیشه در همه جا و در هر زمینه ای به دنبال یافتن جدید ترین ها هستیم.برای انتخاب ک گوشی تلفن همراه مدلهای تازه به بازار آمده را در صدر انتخاب خود قرار می دهیم چرا که کلمه جدید را به همراه دارد.ماشین جدید- کفش جدید- مدل لباس جدید- مزه جدید- بوی جدید و هزاران جدید دیگر همان هایی که اششتیاق خرید ایجاد می کنند. 

کلماتی برای تبلیغات

تجارتی موفق با بهترین کلمات جذاب تبلیغاتی

2. ذخیره:

چه کسی خواهان ذخیره کردن پول و وقت نیست؟ 99% ما خواهان ذخیره و حفط پول هایمان هستیم چرا که حفظ سرمایه ایجاد احساس قدرت را همراه دارد. قانونی بین پولدارترین ها حاکم هست و آنهم خرید اجناس و کلای گران است میدانید چرا؟

به دلیل اینکه در تبلیغات اجناس با ارزش و ماندگار اینطور عمل می شود که اگر به فکر ذخیره و حفظ سرمایه خود هستید و اگر وقتتان برایتان اهمیت دارد و به هر قیمتی حاضر به از دست دادن آن نیستید از این فرصت خرید استفاده کنید. 

کلمه های موثر در تبلیغات

موفق ترین کلمات تاثیر گذار تبلیغاتی

کلمات تبلیغاتی بسیار تاثیرگذار

3. ضمانت:

زمانی که لغت ضمانت به چشم می خورد حس اطمینان در خرید برای مشتری و حتی تحریک برای خرید کالای مورد تضمین به وجود می آید. 

4. نتیجه:

اگر شما به مشتری قول نتیجه بدهید این عاملی در موفقیت شما را ثابت می کند و به این دلیل مشتری شانس این را در خود می بیند که با خرید به نتیجه که همان هدف اصلی است برسد.

کلمه های تبلیغی عالی

کارآمد ترین کلمات موثر تبلیغاتی

5. کشف:

کلمه ای محکم در ثبت علمی بودن و معتبر بودن محصول ، مشتری با این تیتر در قدم اول به این فکر می کند که این محصول صرف وقت و علم و تخصص را به خود اختصاص داده پس حتما ارزش مطالع- امتحان و در نهایت خرید را خواهد داشت .

6. عشق و علاقه:

این کلمه که به تنهایی هزاران معنا و مفهوم را دارد در فکر و احساس فرد نفوذ می کند دقت کنید اگر بر روی جعبه کفشی این عبارت ثبت شود حس دوستانه و نزدیکی با تولید کننده را ایجاد می کند. 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ریما حسنقلی

ساعت پایان کار کسب و کارهای غیرضروری 6 بعدازظهر است.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه امروز (شنبه 17 آبان ) ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، اظهار کرد:مردم نزدیک 9 ماه است که با بیماری و ویروس کرونا روبرو بودند و با مشکلات فراوانی مواجه شدند به خصوص در موج سوم که همه گیری بیشتر و ابتلا شدیدتر بود؛ در همه دنیا این چنین شرایطی را داشتیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم با همکاری یکدیگر و چارچوب هایی که ستاد مصوب و قرارگاه اجرا می کند به تدریج شاهد کاهش این شرایط باشیم، افزود:همانطور که مردم سطح مراعات خود را بالا می برند و موارد ضروری را ستاد تصویب می کند، امیدواریم شاهد آرامش بیشتری در جامعه باشیم.

رییس جمهور تاکید کرد:مردم ما در طول سه سال گذشته با تروریسم اقتصادی مواجه بودند در این زمینه مقاومت، صبر و ایستادگی شایسته ای را نشان دادند. تصمیم کشور ما همیشه روشن بوده و در هر شرایطی که باشد ملت مقاومت و صبوری خود را ادامه می دهد تا طرف مقابل در برابر قانون و مقررات سر فرود آورد.

روحانی ادامه داد:امیدواریم شرایط به گونه ای باشد که تحریم کنندگان متوجه شده باشند که راهشان، راه نادرست و ناصحیحی بوده و به هیچ عنوان به اهداف خود دست نخواهند یافت و این تجربه سه ساله برای آنها درسی باشد که دولت آینده آمریکا در برابر قانون و مقررات تسلیم باشد و به همه تعهدات خود برگردد و مردم پاداش صبر و مقاومت و ایستادگی خود را لمس کنند و ببینند.

رییس جمهور با اشاره به شکل گیری موج جدید کرونا در کشور گفت:با توجه به موج جدید و شرایطی که امروز با آن مواجه هستیم، هم در این جلسه و هم در جلسه گذشته به این نتیجه رسیدیم که برای اجرای دقیق تر و شدیدتر پروتکل های بهداشتی نیاز داریم که تمهیداتی بیشتری را مدنظر قرار دهیم.

روحانی افزود:موضوع کرونا فقط موضوع سلامت نیست، مهمترین مساله، سلامت مردم است اما معیشت مردم و فرهنگ جامعه و همه اینها تحت تاثیر هستند و ما باید یک مراعات زنجیره وار را انجام دهیم. یعنی مراعات یکی از پروتکل ها ما را به مقصد نمی رساند.

وی یادآور شد:ماسک زدن بسیار حائز اهمیت است و پروتکل مهمی است اما در عین حال تنها اکتفا به ماسک نمی تواند ما را به نتیجه نهایی برساند، بلکه ما نیاز داریم به اینکه فاصله گذاری اجتماعی را هم مورد مراعات قرار دهیم.

روحانی افزود:برای اینکه اجتماعات کاهش پیدا کند و فاصله فیزیکی بیشتر شود، تنها با قانون و مقررات ما حتما به نتیجه نهایی نمی رسیم مردم باید در این زمینه ما را یاری کنند.

رییس جمهور با بیان اینکه مشکلی که الان با آن مواجه هستیم اجتماعات خانوادگی و دورهمی هاست، گفت:مخصوصا فصل زمستان هم در سنت ایرانی معمول تر و شب ها طولانی تر است و این اجتماعات، اجتماعات بیشتری است. به همین دلیل ما در این زمینه گفته ایم که قرارگاه بررسی هایی را این هفته انجام دهد و اگر مقرراتی لازم است برای هفته بعد در این جلسه تصویب کنیم.

وی با اشاره به مشکلات تهویه هوا در فضاهای سرپوشیده تاکید کرد:در زمستان غیر از آنفلوآنزا و سرماخوردگی، مردم ناچار هستند در فضای سربسته قرار بگیرند و این فضاها، مشکلاتی را ایجاد می کند و به همین دلیل در فضاهای بسته باید پروتکل ها را دقیق تر مراعات کنیم و زمان اجتماعات را در فضای بسته کوتاه کنیم.

رییس جمهور گفت:بر اساس حقوق شهروندی مردم در انتخاب محل سکونت به صورت کوتاه مدت یا بلند مدت آزاد هستند و بر اساس حقوق شهروندی حضور در جامعه و اجتماعات برای مردم آزاد است ولی این حق یک قیدی دارد و آن قید این است که این حقوق به سلامت مردم و جامعه لطمه نزند.

وی با بیان اینکه حفظ سلامت جامعه مهمترین اصل در حقوق شهروندی است، افزود:در حقوق شهروندی باید به این اصل بنیادی توجه کنیم که حفظ سلامت جامعه و مردم، مهمترین اصلی است که به عنوان مادر ماده قانونی این حقوق باید در نظر گرفته شده و همه آن را مراعات کنیم.

روحانی با بیان اینکه فقط حقوق شهروندی در جامعه مهم نیست بلکه در کنارش تکالیف شهروندی و مسوولیت های اجتماعی هم وجود دارد، اظهار کرد:تمام تلاش دولت این است که تولید بتواند مسیر خود را ادامه داده و معیشت مردم دچار مشکل نشود اما سلامت مردم هم تامین شده و تلاش ما در تصمیمات حول همه این محورها است.

رییس جمهور با یادآوری اینکه ارتباطات اجتماعی چهره به چهره باید به ارتباطات الکترونیکی و مجازی بدل شود، تصریح کرد:در ارتباطات مربوط به مشورت ، تصمیم گیری ها، اقدامات اداری و مسائل معیشتی تا جایی که می توانیم مسیر را به فضای مجازی ببریم تا از این شرایط عبور کنیم.

وی تأکید کرد:نیروهای مسلح، مساجد، مردم، بسیج و همه نهادها باید به میدان بیایند تا از این شرایط عبور کنیم. آمار امروز مطلوب نیست ولی درباره مراکز استان ها و 43 شهرستان که 46 شهرستان به آن اضافه شد، می توانیم آثار مثبت را در هفته های آینده ببینیم و در عین حال، ممکن است نیازمند محدودیت هایی باشیم.

روحانی همچنین اعلام کرد:محدودیت مهمی که امروز تصویب شد، مربوط به فعالیت کسب و کار در غیر از موارد ضروری و بخش اول مانند مواد غذایی و داروخانه ها است. در مشاغل دوم، سوم و چهارم از 20 آبان تا 20 آذر، این مشاغل باید فعالیت شان 6 بعد از ظهر برای تهران، مراکز استان ها، شهرهای پرخطر و سایر مناطق به پایان برسد.

وی افزود:موارد دیگری هم است که قرار است قرارگاه آنها را بررسی کند تا در هفته دیگر در ستاد ملی مقابله با کرونا مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گیرد.

 

نمناک / ایسنا

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ریما حسنقلی

گوشت هم ارزان شد!!!

بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، قیمت هر کیلوگرم ران تازه گوسفندی (بسته بندی در محل) از 149 هزار تومان به 134 هزار تومان، کف دست تازه گوسفندی از 147 هزار تومان به 134 هزار تومان و سردست تازه گوسفندی از 119 هزار و 700 تومان به 114 هزار تومان رسید.

همچنین، قیمت هر کیلوگرم گوسفندی خورشتی از 159 هزار تومان به 149 هزار تومان، گوسفندی مخلوط از 121 هزار و 700 تومان به 116 هزار تومان و شقه گوسفندی نیز از 121 هزار و 700 تومان به 116 هزار تومان کاهش پیدا کرد.

گفتنی است، قیمت هر کیلوگرم ران تازه گوساله (بسته بندی در محل) از 124 هزار تومان به 119 هزار تومان، سردست تازه گوساله از 122 هزار و 500 تومان به 117 هزار و 500 تومان و چرخ کرده مخلوط از 91 هزار تومان به 79 هزار و 800 تومان رسیده است.

 

تسنیم

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ریما حسنقلی

سیر نزولی حداقل 2 ماهه قیمت خودرو

موج تازه کاهش نرخ ارز متاثر از نتایج انتخابات آمریکا و رشد بی رویه قیمت های کاغذی خودرو طی چندماه گذشته موجب سیر نزولی قیمت ها در بازار بی مشتری خودرو شده است.

همشهری:افزایش قیمت خودرو طی چند ماه گذشته و کاهش قدرت خرید مشتریان خودرو در حالی زمینه تشدید رکود حاکم بر بازار را فراهم کرده که این روزها حتی کاهش نرخ ارز و افت 15 تا 200میلیون تومانی قیمت برخی خودروهای داخلی و وارداتی نیز قادر به آشتی مشتریان با بازار خودرو نبوده است. گرچه به صدا درآمدن زنگ کاهش قیمت خودرو موجب تکاپوی دلال ها برای فروش خودروهای صفرکیلومتر حتی با ارائه تخفیف های بیشتر شده اما به دلیل نزولی بودن روند قیمت ها، کمتر خریداری به دلیل احتمال کاهش بیشتر قیمت ها، برای خرید خودرو ریسک می کند. این شرایط موجب شده تا حتی با کاهش نسبی قیمت ها نیز معاملات چندانی در بازار خودرو صورت نگیرد و خریداران واقعی در انتظار کاهش بیشتر قیمت باشند. از سوی دیگر، موج ارزانی خودرو موجب افزایش تعداد آگهی های فروش و تکاپوی فروشندگان خودروهای صفرکیلومتری در فضای مجازی شده که صاحبان آنها تا 2هفته پیش به انتظار موج تورمی ناشی از گرانی دلار با انتخاب مجدد ترامپ در انتخابات آمریکا، این خودروها را دپو کرده اند. نرخ پراید111 که در روزگار سیر صعودی قیمت ها به مرز 160 میلیون تومان یا پژو206 تیپ2 به مرز 250میلیون تومان نزدیک شده بود، این روزها به ترتیب به 115 تا 120 و 219 تا 220 میلیون تومان کاهش یافته و برخی فعالان بازار از احتمال کاهش قیمت پراید111 تا کمتر از 100میلیون تومان در صورت تداوم سیر نزولی نرخ ارز خبر می دهند.

تندتر شدن نبض کاهش قیمت خودرو

بررسی قیمت خودرو در روزهای پایانی هفته گذشته و ابتدای هفته جاری حاکی از نزولی شدن قیمت خودروهای پرتیراژی است که طی چند ماه اخیر روند افزایش قیمت آن نقل محفل اغلب خانوارهای ایرانی بود. این کاهش قیمت در شرایطی که خودروسازان با دریافت مجوز افزایش قیمت از شورای رقابت نرخ های جدیدی را برای برخی محصولاتشان اعلام کرده اند که با وجود گرانی بیش از 30درصدی برخی از این خودروها توسط خودروسازان، هنوز با قیمت های حاشیه بازار فاصله معناداری داشته و همین قیمت ها موجب اقبال خریداران به مرحله جدید پیش ثبت نام خودروهای داخلی با قیمت های افزایش یافته جدید شده است. بالاگرفتن تب ریزش قیمت های کاغذی خودرو شرایطی را رقم زده که همانند تغییر روزانه و ساعتی قیمت خودرو در ایام گرانی، این روزها نیز افت 10 تا 200میلیون تومانی قیمت برخی خودروهای داخلی و خارجی را شاهد هستیم.

فروکش کردن آثار روانی تحولات سیاسی

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو پیش از این در گفت وگو با همشهری اعلام کرده بود که درصورت کاهش قیمت دلار به محدوده کمتر از 20هزار تومان، قیمت های کاغذی در بازار خودرو شکسته می شود. سعید موتمنی تأکید کرده بود که با رسیدن نرخ ارز به این محدوده حتی احتمال کاهش قیمت هر دستگاه پراید تا کمتر از 100میلیون تومان نیز وجود دارد؛ در واقع با تخلیه حباب نرخ دلار و با کاهش شکاف نرخ مصوب و حاشیه بازار خودرو، قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی به نرخ های واقعی خود نزدیک می شود. اما با وجود سیر نزولی قیمت خودروها، برخی کارشناسان معتقدند که تأثیر روانی تحولات سیاسی آمریکا بر کاهش نرخ ارز و تداوم سیر نزولی قیمت خودرو نیز مقطعی خواهد بود؛ موضوعی که استاد دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت با اشاره به آن، گفت:تغییرات اخیر در فضای سیاسی بین الملل، نمی تواند آنطور که عامه مردم فکر می کنند، بر اقتصاد کشورمان تأثیرگذار باشد؛ چراکه در خوش بینانه ترین حالت نرخ دلار در محدوده 20هزار تومان تثبیت شده و با این نرخ نمی توان انتظار ریزش شدید قیمت ها در بازار خودرو و سایر کالاها را داشت. امیرحسن کاکایی از مقاومت فعالان بازار خودرو در مقابل سیر نزولی قیمت ها خبر داد و گفت:با این شرایط اگر قیمت خودرویی در بازار به 600 میلیون تومان رسیده و احتمال کاهش نرخ آن به نصف این مبلغ وجود داشته باشد، فعالان بازار در مقابل این کاهش قیمت مقاومت می کنند. به گفته او، در هفته های پیش رو گرچه حباب قیمتی خودرو به خصوص خودروهای خارجی تخلیه می شود، اما در مجموع قیمت همه خودروها متناسب با نرخ روز دلار کاهش نخواهد یافت. کاکایی از تأثیر این شرایط بر رکود شدید بازار خودرو خبر داد و گفت:وقتی مردم انتظار دارند تا قیمت خودرو ریزش بیشتری داشته باشد، از خرید خودرو خودداری کرده و این امر موجب تشدید رکود حاکم بر بازار می شود. با این روند افت کند قیمت ها و تشدید رکود بازار خودرو در ماه های آینده قابل پیش بینی است. نعمت الله کاشانی، نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو نیز با اشاره به سیر نزولی قیمت خودروهای داخلی از اواسط هفته گذشته، گفت:ریزش 10 تا 15میلیونی قیمت خودروهای داخلی، افت تا 50میلیون تومانی خودروهای مونتاژی و کاهش بیش از 200میلیون تومانی قیمت خودروهای خارجی که از اواسط هفته گذشته آغاز شده بود، در نخستین روز هفته جاری نیز با شدت بیشتری ادامه یافت.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ریما حسنقلی

بارش باران در غرب، شمال غرب و استان های ساحلی خزر

براساس پیش بینی سازمان هواشناسی امروز بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در غرب و شمال غرب، استان های ساحلی خزر و برخی نقاط جنوب غرب پیش بینی می شود.

باشگاه خبرنگاران: امروز بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در غرب و شمال غرب، استان های ساحلی خزر، برخی نقاط جنوب غرب، جزایر واقع در خلیج فارس، دامنه های جنوبی البرز مرکزی و استان های واقع در دامنه های زاگرس پیش بینی می شود.

در ارتفاعات شمال غرب و شمال شرق کشور همچنین ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف خواهیم داشت.

آسمان تهران نیمه ابری تا ابری، در برخی ساعات بارش پراکنده گاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود.

امروز از شدت بارش ها در مناطق شمالی و شمال غرب کم شده و گستره بارش ها به گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی می رسد.

دوشنبه بارش در نوار شمالی کاهش و عمده فعالیت سامانه در غرب و جنوب غرب کشور خواهد بود. در غرب لرستان، ایلام و غرب کردستان مقدار بارش قابل توجه خواهد بود. سه شنبه علاوه این مناطق در دامنه های جنوبی البرز نیز بارش پیش بینی می شود.

در بعد از ظهر دوشنبه با کاهش فعالیت این سامانه در دامنه های جنوبی البرز، بخش های از مرکز، شمال شرق و همچنین در غرب سواحل دریای خزر بارش رخ می دهد. چهارشنبه عمده فعالیت سامانه بارشی در نوار شمالی و بخش هایی از غرب، جنوب غرب خواهد بود.

امروز و فردا در شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید و کاهش دمای 5 تا 8 درجه ای پیش بینی می شود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ریما حسنقلی

شکست ماریتیمو با حضور عابدزاده و علی علیپور

تیم فوتبال ماریتیمو در هفته هفتم لیگ فوتبال پرتغال مقابل حریف خود شکست خورد.

مهر:در یکی از دیدارهای هفته هفتم لیگ فوتبال پرتغال شب گذشته تیم ماریتیمو با حضور امیر عابدزاده دروازه بان ایرانی خود به مصاف تیم فامالیسائو رفت و در نهایت با نتیجه یک به دو شکست خورد.

این نتیجه در حالی رقم خورد که ماریتیمو ابتدا از رقیبش پیش افتاد اما در همان نیمه نخست دو گل دریافت کرد تا کار را با شکست به اتمام برساند.

علی علیپور مهاجم ایرانی تیم ماریتیمو در دقیقه 79 وارد زمین شد اما نتوانست مانع شکست تیمش شود.

در دیگر بازی این هفته تیم سانتاکلارا در حالی که شهریار مغانلو مهاجم ایرانی خود را در اختیار نداشت، با نتیجه دو بر صفر مقابل توندلا شکست خورد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ریما حسنقلی

هزینه زندگی در تهران، 1.5برابر دیگر استان ها

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران گفت: هزینه های زندگی در این استان 1.5 برابر دیگر استان هاست.

ایرنا:معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران گفت:هزینه های زندگی در این استان 1.5 برابر دیگر استان هاست در حالی که درآمد کارکنان استانی دولت در آن، متناسب با هزینه ها نیست، این در حالی است که خدمات رسانی دیگر استان ها را هم دارند و حدود نیمی از مالیات کل کشور را می پردازند.

«غلامرضا عباس پاشا» افزود:در بحث تامین و تخصیص منابع، استان تهران برابر با سایر استان ها دیده شده است، در حالی که هزینه های زندگی، جمعیت و خدمات ارائه شده در تهران با سایر نقاط کشور یکسان نیست.

وی یادآورشد:حتی با لحاظ جمعیت، ساختار و حتی نیروی انسانی، می توان گاه مشاهده کرد که در بحث منابع، تهران کمتر از سایر استان ها مد نظر قرار می گیرد.

عباس پاشا اظهارداشت:آنچه که تاکنون در استان تهران نجات بخش بوده، مشارکت بخش خصوصی است که به کمک آن مسائل در تهران پوشیده شده و دیده نشده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران گفت:دغدغه و مطالبه امروز استاندار و استانداری با توجه به هزینه های 1.5 برابری زندگی در تهران این است که منابع این استان در سطح وزارتخانه ها لحاظ شود.

وی خاطرنشان کرد:مطالبه جدی تهران این است که بودجه استانداری باید ملی لحاظ شود و نگاه ملی بر روی آن وجود داشته باشد.

عباس پاشا تصریح کرد:همانطور که تهران تامین کننده بیش از 50 درصد درآمدهای مالیاتی کشور است، انتظار می رود که در زمان تخصیص منابع نیز این موضوع مد نظر قرار گیرد.

این مقام مسئول تاکید کرد:معتقدیم که استان تهران باید نسبت به سایر استان ها رشد مضاعفی داشته باشد به این دلیل که سربار تقاضای خدمات سایر نقاط کشور وارد این استان می شود و در عمل تهران به تمام نقاط کشور خدمت رسانی می کند.

وی اعلام کرد:حق مردم استان تهران این است که حداقل به اندازه سهمشان و نه بیشتر، رشد کنند و از منابع مالی برخوردار باشند.

عباس پاشا تاکید کرد:اگر منابع مالی و اعتباری برای این استان متناسب با سهم جمعیتی و درآمدی آن لحاظ شود، بدون شک می توان شاهد تحولات چشم گیری در بخش اداری، زیر ساختی و توسعه ای تهران بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران گفت:این استان خواستار اصلاح بودجه متناسب با جمعیت و هزینه های زندگی است و در صورت تحقق آن می توان شاهد تحولی در استان تهران بود. استان تهران سالانه بیش از 52 درصد از درآمدهای مالیاتی کشور را تامین و محقق می کند در حالی که میزان بازگشت منابع آن به گفته کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، به 2.5 درصد نیز نمی رسد.

شهر تهران نزدیک هشت میلیون و استان تهران بیش از 14 میلیون نفر جمعیت دارد که معادل 18 درصد جمعیت کل کشور محسوب می شود در حالی که مساحت این استان به 0.9 درصد مساحت کشور می رسد.

https://namnak.com/%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C.p58225

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ریما حسنقلی